sobota, 27 czerwca 2009

MOJE PODRÓŻESZWAJCARIA - według mnie najpiękniejszy kraj w Europie.

Sam przejazd przez Alpy - serpentynami, tunelami - już zapierał dech w piersi.

W ciągu jednego dnia z przerwami na odpoczynek ( w zatoczkach przy drodze wiodącej wśr
ód gór) dojechaliśmy nad Jez.Genewskie do miejscowości Ax(czyt.E).Tu w przepięknym kurorcie - zatrzymaliśmy się na cztery dni wypoczynku i zwiedzania. Nasi znajomi mieszkający od wielu lat w Lozannie mają domek w górach i odstąpili nam na kilka dni swoje pielesze.

Mogliśmy spokojnie sobie chodzić po okolicy , robić wypady samochodem nad Jezioro Genewskie (przecudowne widoki) lub wysoko w góry. W czasie tych wędrówek - bardzo uważnie przyglądaliśmy się życiu mieszkańców, małych miejscowości i wioseczek. Wszędzie idealna czystość, domki zadbane, pięknie kolorystycznie pomalowane, mnóstwo zieleni oplatającej te domeczki a także cała masa na każdym bez wyjątku domku, wiszących w olbrzymich donicach- czerwonych, fioletowych i różowych kwiatów. Robi ten widok niesamowicie bajkowe wrażenie.

Wchodząc na szlak turystyczny za miasteczkiem - przy dobrej widoczności, czyli około południa, kiedy mgły opadły - widać było w całej krasie masyw górski Mont Blanc - leżący na pograniczu francusko-włosko-szwajcarskim.

CDNastąpi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz